Підтримка дітей-переселенців

Сучасні події у нашій країні залишають відбиток на кожному з нас. Проте найбільше в таких умовах страждають діти. Вони не можуть самостійно впоратися з проблемами, адаптуватися до нових умов життя та соціально загартуватися. Саме тому ми знаходимо різноманітні шляхи для боротьби з негативними наслідками війни та створюємо можливі умови для соціально-психологічної адаптації дітей-переселенців. Важливим етапом на цьому шляху є формування штабу волонтерів. Волонтери – це люди, які на добровільних засадах виконують різноманітну роботу, спрямовану на допомогу й підтримку тим, хто цього потребує. Основні характеристики, на яких ґрунтується волонтерство – це добровільність, суспільна користь, ефективність та творчість.

0

Кількість заходів

0

Кількість учасників

0

Необхідна підтримка

Поради волонтерам-початківцям перед виконанням роботи

Заходи для підтримки й допомоги вразливим групам населення не повинні бути одноманітними, а відрізнятися своїм наповненням. Під час таких заходів необхідно давати дітям можливість самостійно проявлятися та виявляти ініціативу. Участь дітей у таких заходах повинна узгоджуватися з педагогічним персоналом. Робота має бути максимально безпечною для психіки дітей і сприяти їхній соціально-психологічній адаптації. Засоби заохочення дітей повинні бути чітко визначеними. Результати роботи необхідно презентувати учнівському, педагогічному, батьківському (у разі потреби) колективу.

Як діяти педагогу під час роботи з дітьми-переселенцями?

Проводити індивідуальні бесіди, заняття, спрямовані на вирішення проблеми і формування стресостійкості. Обговорювати проблеми з батьками. Залучати дітей-переселенців до занять на розвиток критичного мислення. Поступово залучати таких дітей до роботи під час навчання, щоб відбулася адаптація до колективу й нових умов життя. Не акцентувати увагу на подіях, що відбулися в регіоні, звідки прибула дитина. Створити сприятливий соціально-психологічний клімат у навчальному закладі. Залучення дітей цієї категорії до виховної та розвивальної діяльності в позаурочний час. Створювати умови для самореалізації дітей-переселенців.

Контакти

Заповніть анкету і ми з вами зв’яжемося.

Я надаю згоду на обробку персональних даних.