19.03.2024

У Чернівцях відбувся семінар “Розробка соціально-психологічних стратегій для адаптації та інтеграції дітей у приймаючих громадах”

19 березня в місті Чернівці відбувся семінар, націлений на створення нових умов для дітей-переселенців під назвою “Розробка соціально-психологічних стратегій для адаптації та інтеграції дітей у приймаючих громадах”.

Головною метою цього семінару було знайти ефективні шляхи для кращої адаптації та всебічної інтеграції дітей-переселенців у нові громади.

Семінар був організований громадською організацією МОЛОДЬ. НАУКА. СПОРТ. ЗДОРОВИЙ РУХ УКРАЇНИ у співпраці з Управління освіти Чернівецької міської ради.

Захід зібрав під своїм дахом висококваліфікованих педагогів, науковців та фахівців, які поділилися своїм баченням та передовим досвідом у сфері соціальної адаптації та інтеграції.

Голова громадської організації, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, Ярослав Галан, акцентував на важливості розроблення соціально-психологічних стратегій для адаптації та інтеграції дітей у приймаючих громадах. Також розповів про низку успішних ініціатив та проєктів, реалізованих організацією, спрямованих на підтримку дітей і молоді та сприяння їхньому розвитку.

На початку семінару Любов Гаврилова, начальник відділу дошкільної освіти управління освіти Чернівецької міської ради, поділилася досвідом плідної взаємодії управління з організацією. Вона зазначила, що співпраця дала змогу реалізувати ряд спільних ініціатив, які були націлені на підтримку та розвиток дітей дошкільного віку та педагогічних працівників закладів дошкільної освіти (ЗДО) у місті Чернівці.

Інна Коцюбан, завідуюча ЗДО №35 «Веснянка», наголосила на важливості таких заходів для професійного зростання молодих спеціалістів у сфері дошкільної освіти. Вона висловила вдячність за можливість обмінюватися досвідом з висококваліфікованими педагогами та науковцями, що дозволяє вихователям збагачувати свій професійний багаж новітніми методиками та підходами. За її словами, це не тільки сприяє підвищенню якості дошкільної освіти в місті, але й стимулює особистісний розвиток дітей, роблячи навчальний процес більш цікавим і ефективним.

Світлана Дудіцька, член правління організації, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, зосередила увагу на використанні здоров’язбережувальних технологій у дошкільних навчальних закладах. Вона представила низку інноваційних методів та рухливих ігор, спрямованих на підтримку фізичного та психологічного здоров’я дітей, та провела майстер-клас для вихователів дошкільних закладів, демонструючи практичне застосування цих технологій.

Психолог дитячого садочку №35 Богдана Огонюк провела психологічний тренінг для учасників семінару, з акцентом на методи психологічної підтримки та адаптації дітей-переселенців. Її сесія включала навчання ефективним комунікаційним навичкам, методам зниження стресу та розвитку емоційного інтелекту, що є критично важливим для успішної інтеграції дітей у нове соціальне середовище.

Студенти спеціальності Фізична культура і спорт ЧНУ ім. Ю.Федьковича вразили учасників семінару майстерними показовими виступами з тхеквондо.

Учасники семінару мали унікальну можливість не тільки отримати цінний багаж знань, але й сертифікати про участь, які символізують їх зобов’язання до професійного розвитку та готовність впроваджувати нові практики у своїх громадах і навчальних закладах.

Ця подія стала майданчиком для обміну досвідом та ідеями, дозволивши кожному учаснику зробити свій внесок у благополуччя дітей-переселенців та надати їм інструменти для зміцнення їх майбутнього.

Захід відбувся за підтримки: Інтернет-провайдер «Intelekt», Ciabatta, Тетяна Дуткевич, Карпатського фонду та інших партнерів організації.